Samochody osobowe

Chip tuning to w skrócie modyfikacja programu w sterowniku silnika. Aby bezproblemowo wykonać chiptuning potrzebny jest profesjonalny sprzęt oraz wiedza i doświadczenie, zwłaszcza przy modyfikacji elektronicznej w najnowszych samochodach, z najnowszej generacji układami wtryskowymi i kalkulatorami wtrysku. W przeciwieństwie do naszej konkurencji wszystkie modyfikacje wykonujemy sami, posiadamy oryginalny sprzęt do tuningu, oryginalne oprogramowanie oraz profesjonalna hamownię obciążeniowa 4x4 firmy Maha, dzięki czemu możemy zapewnić obsługę najnowszych samochodów. 

W katalogu mocy - chiptuning, pokazaliśmy w skrócie jaki efekt można uzyskać wykonując chip tuning i jakie korzyści to ze sobą niesie. Zapraszamy również do zapoznania się z przykładowymi przyrostami mocy. Wszystkie parametry podane w tabelach są orientacyjne, w jednym samochodzie uzyska się gorsze, a w innym dużo lepsze wyniki, wszystko zależy od kondycji konkretnego egzemplarza i tego jak silnik/układ wtryskowy, dolotowy itd reagują na modyfikację. Może się zdarzyć, że pominęliśmy w katalogu jakiś model samochodu, jeśli nie znajdziesz na liście swojego auta prosimy o kontakt. 

BMW 2 SERIES F22/F45/F46 235i 3.0L L6 24V TURBO 240kW/322HP MEVD17

Parametr Orginał Chiptuning Power Box
Moc 326 KM 375 KM 368 KM
Moment obrotowy 450 Nm 518 Nm 509 Nm

Informacje o silniku 235i

Silnik N55 wyposażony w jedną turbinę poza fantastycznym dźwiękiem charakteryzuje się również sporym potencjałem i podatnością na tuning, co prawda jest on wybredny jeśli chodzi o paliwo i każda modyfikacja musi być wykonana na RON98. W M235i N55 występuje z mocą 326KM, z reguły hamownia pokazuje, że niestety do serii brakuje kilku-kilkunastu koni ale nie ma co się tym przejmować bo po wystrojeniu auta jest znacznie lepiej. Samochód jest dużo bardziej elastyczny i po prostu szybszy. Przy zachowaniu podobnego stylu jazdy jak w serii auto zużywa taka samą ilość paliwa....ale kto by się tym przejmował...nie po to kupuje się M235i. Jak widać ma wykresach po modyfikacji uzyskaliśmy bardzo fajny przyrost i niemal 400KM, które sprawiają że auto nabiera wigoru i jest nie do poznania. Auto ze zdjęć to pierwszy N55 zmodyfikowany w Polsce i najprawdopodobnie w Europie, tak więc jesteśmy pionierami w tuingu N55. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.