Samochody osobowe

Chip tuning to w skrócie modyfikacja programu w sterowniku silnika. Aby bezproblemowo wykonać chiptuning potrzebny jest profesjonalny sprzęt oraz wiedza i doświadczenie, zwłaszcza przy modyfikacji elektronicznej w najnowszych samochodach, z najnowszej generacji układami wtryskowymi i kalkulatorami wtrysku. W przeciwieństwie do naszej konkurencji wszystkie modyfikacje wykonujemy sami, posiadamy oryginalny sprzęt do tuningu, oryginalne oprogramowanie oraz profesjonalna hamownię obciążeniowa 4x4 firmy Maha, dzięki czemu możemy zapewnić obsługę najnowszych samochodów. 

W katalogu mocy - chiptuning, pokazaliśmy w skrócie jaki efekt można uzyskać wykonując chip tuning i jakie korzyści to ze sobą niesie. Zapraszamy również do zapoznania się z przykładowymi przyrostami mocy. Wszystkie parametry podane w tabelach są orientacyjne, w jednym samochodzie uzyska się gorsze, a w innym dużo lepsze wyniki, wszystko zależy od kondycji konkretnego egzemplarza i tego jak silnik/układ wtryskowy, dolotowy itd reagują na modyfikację. Może się zdarzyć, że pominęliśmy w katalogu jakiś model samochodu, jeśli nie znajdziesz na liście swojego auta prosimy o kontakt. 

VW Arteon 2.0TSI 280KM 4x4 - BOX JB4

Parametr Orginał Chiptuning Power Box
Moc 280 KM 370 KM 350 KM
Moment obrotowy 350 Nm 450 Nm 440 Nm
Z uwagi na fabryczną gwarancje producenta, klient zdecydował się na podniesienie mocy za pomocą zewnętrznego sterownika firmy Burger Motorsport. Jest to najlepszy naszym zdaniem sprzęt tego typu dostępny na rynku, a przetestowaliśmy bardzo dużo różnych innych rozwiązań. W przeciwieństwie do wszystkich innych, ten BOX kontroluje AFR, dzięki czemu może na bieżąco zmieniać ilość paliwa, czy doładowanie. Dodatkowo BOX jest w pełni programowalny i ma szereg różnych przydatnych funkcji, które można obsługiwać za pomocą aplikacji np. na telefonie. 
Przykładowe funkcje JB4:
➡️ Podgląd parametrów
➡️ Logowanie, zapis i możliwosc wysyłania logów
➡️ Możliwość ograniczenia doładowania na pierwszych trzech biegach
➡️ Odczyt i kasowanie błedów
➡️ Przełączanie map
Plusy używania JB4:
 Możliwość indywidualnego strojenia
 Ograniczenie utraty gwarancji do minimum
 Brak problemów z szarpaniem DSG
 Możliwość późniejszej odsprzedaży