Samochody osobowe

Chip tuning to w skrócie modyfikacja programu w sterowniku silnika. Aby bezproblemowo wykonać chiptuning potrzebny jest profesjonalny sprzęt oraz wiedza i doświadczenie, zwłaszcza przy modyfikacji elektronicznej w najnowszych samochodach, z najnowszej generacji układami wtryskowymi i kalkulatorami wtrysku. W przeciwieństwie do naszej konkurencji wszystkie modyfikacje wykonujemy sami, posiadamy oryginalny sprzęt do tuningu, oryginalne oprogramowanie oraz profesjonalna hamownię obciążeniowa 4x4 firmy Maha, dzięki czemu możemy zapewnić obsługę najnowszych samochodów. 

W katalogu mocy - chiptuning, pokazaliśmy w skrócie jaki efekt można uzyskać wykonując chip tuning i jakie korzyści to ze sobą niesie. Zapraszamy również do zapoznania się z przykładowymi przyrostami mocy. Wszystkie parametry podane w tabelach są orientacyjne, w jednym samochodzie uzyska się gorsze, a w innym dużo lepsze wyniki, wszystko zależy od kondycji konkretnego egzemplarza i tego jak silnik/układ wtryskowy, dolotowy itd reagują na modyfikację. Może się zdarzyć, że pominęliśmy w katalogu jakiś model samochodu, jeśli nie znajdziesz na liście swojego auta prosimy o kontakt. 

Ford FIesta 1.0EcoBOOST 100KM

Parametr Orginał Chiptuning Power Box
Moc 100 KM 140 KM 130 KM
Moment obrotowy 170 Nm 260 Nm 220 Nm
Silnik 1.0EB 100KM to najsłabsza wersja trzy-cylindrowego silnika występującego w Fieście, od wersji 125KM rożni się niewielkim szczegółami, tj. ma mniejsze zawory wydechowe, a przez to nieco inna głowicę. Reszta ślinika i osprzętu jest identyczna jak w mocniejszej wersji. Wartości po modyfikacji oscylują w okolicy 135-145KM/240-260Nm w zależności od konkretnego egzemplarza i tego jak reaguje podczas strojenia.