Samochody osobowe

Chip tuning to w skrócie modyfikacja programu w sterowniku silnika. Aby bezproblemowo wykonać chiptuning potrzebny jest profesjonalny sprzęt oraz wiedza i doświadczenie, zwłaszcza przy modyfikacji elektronicznej w najnowszych samochodach, z najnowszej generacji układami wtryskowymi i kalkulatorami wtrysku. W przeciwieństwie do naszej konkurencji wszystkie modyfikacje wykonujemy sami, posiadamy oryginalny sprzęt do tuningu, oryginalne oprogramowanie oraz profesjonalna hamownię obciążeniowa 4x4 firmy Maha, dzięki czemu możemy zapewnić obsługę najnowszych samochodów. 

W katalogu mocy - chiptuning, pokazaliśmy w skrócie jaki efekt można uzyskać wykonując chip tuning i jakie korzyści to ze sobą niesie. Zapraszamy również do zapoznania się z przykładowymi przyrostami mocy. Wszystkie parametry podane w tabelach są orientacyjne, w jednym samochodzie uzyska się gorsze, a w innym dużo lepsze wyniki, wszystko zależy od kondycji konkretnego egzemplarza i tego jak silnik/układ wtryskowy, dolotowy itd reagują na modyfikację. Może się zdarzyć, że pominęliśmy w katalogu jakiś model samochodu, jeśli nie znajdziesz na liście swojego auta prosimy o kontakt. 

Ford Focus 1.5EB 182KM

Parametr Orginał Chiptuning Power Box
Moc 182 KM 200 KM 175 KM
Moment obrotowy 240 Nm 320 Nm 280 Nm
Samochód z zewnątrz sprawia wrażenie zadziornego i szybkiego, niestety pod maską siedzi tylko silniczek 1.5EB 150KM. Przed przyjazdem do nas klient zrobił upgrade na 182KM. Wersja 150 i 182KM, różnią się tylko oprogramowaniem. Wersja 182KM ma dokładnie ten sam moment obrotowy, co 150ka, tylko moc górą jest większa - powyżej ok 5k rpm. Tak więc auto jedzie lepiej, pod warunkiem wkręcania go na wysokie obroty. Po naszej modyfikacji oprócz mocy, mamy dużo więcej momentu obrotowego, a więc dużo większą elastyczność. Gdy klient wracał do domu, to na trasie samochód spalił ok 1l/100km mniej.
➡️ seria 180KM/268Nm 
➡️ mod 210KM/318Nm
Plusy tuningu:
Większa elastyczność
Bezpieczniejsze wyprzedzanie
Spalanie na tym samym poziomie lub odrobinę mniejsze