Samochody osobowe

Chip tuning to w skrócie modyfikacja programu w sterowniku silnika. Aby bezproblemowo wykonać chiptuning potrzebny jest profesjonalny sprzęt oraz wiedza i doświadczenie, zwłaszcza przy modyfikacji elektronicznej w najnowszych samochodach, z najnowszej generacji układami wtryskowymi i kalkulatorami wtrysku. W przeciwieństwie do naszej konkurencji wszystkie modyfikacje wykonujemy sami, posiadamy oryginalny sprzęt do tuningu, oryginalne oprogramowanie oraz profesjonalna hamownię obciążeniowa 4x4 firmy Maha, dzięki czemu możemy zapewnić obsługę najnowszych samochodów. 

W katalogu mocy - chiptuning, pokazaliśmy w skrócie jaki efekt można uzyskać wykonując chip tuning i jakie korzyści to ze sobą niesie. Zapraszamy również do zapoznania się z przykładowymi przyrostami mocy. Wszystkie parametry podane w tabelach są orientacyjne, w jednym samochodzie uzyska się gorsze, a w innym dużo lepsze wyniki, wszystko zależy od kondycji konkretnego egzemplarza i tego jak silnik/układ wtryskowy, dolotowy itd reagują na modyfikację. Może się zdarzyć, że pominęliśmy w katalogu jakiś model samochodu, jeśli nie znajdziesz na liście swojego auta prosimy o kontakt. 

OPEL INSIGNIA 2.0L 16V CDTI 96kW/130HP EDC17C19 A20DTH

Parametr Orginał Chiptuning Power Box
Moc 130 KM 190 KM 147 KM
Moment obrotowy 300 Nm 420 Nm 360 Nm
Silniki 2.0CTDI montowane między innymi w Opel Insignia maja dosyć spory potencjał jeśli chodzi o możliwości podniesienia mocy. Poniżej prezentujemy wykresy Opel Insignia 130KM, jest to dokładnie ten sam silnik i osprzęt, jaki co wersja 160KM, tak więc parametry po modyfikacji 130ki i 160ki są na tym samym poziomie, czyli ok 190-200KM/420-450Nm. Ostateczny wynik uzależniony jest od stopnia zużycia konkretnego egzemplarza oraz tego jak reaguje podczas strojenia.