Samochody osobowe

Chip tuning to w skrócie modyfikacja programu w sterowniku silnika. Aby bezproblemowo wykonać chiptuning potrzebny jest profesjonalny sprzęt oraz wiedza i doświadczenie, zwłaszcza przy modyfikacji elektronicznej w najnowszych samochodach, z najnowszej generacji układami wtryskowymi i kalkulatorami wtrysku. W przeciwieństwie do naszej konkurencji wszystkie modyfikacje wykonujemy sami, posiadamy oryginalny sprzęt do tuningu, oryginalne oprogramowanie oraz profesjonalna hamownię obciążeniowa 4x4 firmy Maha, dzięki czemu możemy zapewnić obsługę najnowszych samochodów. 

W katalogu mocy - chiptuning, pokazaliśmy w skrócie jaki efekt można uzyskać wykonując chip tuning i jakie korzyści to ze sobą niesie. Zapraszamy również do zapoznania się z przykładowymi przyrostami mocy. Wszystkie parametry podane w tabelach są orientacyjne, w jednym samochodzie uzyska się gorsze, a w innym dużo lepsze wyniki, wszystko zależy od kondycji konkretnego egzemplarza i tego jak silnik/układ wtryskowy, dolotowy itd reagują na modyfikację. Może się zdarzyć, że pominęliśmy w katalogu jakiś model samochodu, jeśli nie znajdziesz na liście swojego auta prosimy o kontakt. 

Skoda Octavia 1.6TDI 105KM

Parametr Orginał Chiptuning Power Box
Moc 105 KM 135 KM 130 KM
Moment obrotowy 250 Nm 300 Nm 290 Nm
W tym modelu Octavii silnik 1.6TDI występował w trzech wersjach mocowych. Poniżej najmocniejsza opcja 105KM. Po modyfikacji przebieg momentu obrotowego poprawił się znacząco, jest on dostępny w większym zakresie prędkości obrotowej silnika. Teraz czuć że auto chce jechać nawet powyżej 2500rpm. Wg informacji od klientów, po chiptuningu samochody zużywają o ok 0,5-0,7l mniej paliwa w porównaniu do serii, przy podobnym stylu jazdy.