Wymiana rozrządu

W trakcie eksploatacji pojazdu zużywają się niektóre elementy silnika. Jednym z nich jest pasek, bądź też łańcuch rozrządu. Te części stale znajdują się w ruchu, przez co w naturalny sposób ulegają uszkodzeniu. Sama wymiana łańcucha lub paska rozrządu nie jest bardzo skomplikowana ani kosztowna, dlatego należy jej dokonywać w regularnych odstępach czasu lub co określoną liczbę kilometrów, najczęściej zaleca się wymianę co pięć lat lub 200 tysięcy kilometrów. Pamiętajmy, że nawet w przypadku sporadycznego wykorzystywania samochodu, okres pięciu lat nadal obowiązuje - tworzywo, z którego zrobiony jest pasek, ulega biodegradacji i się niszczy, nawet nieużywane. Dzięki prewencyjnemu działaniu i wymianie elementów rozrządu, możemy uniknąć awarii silnika, która wiąże się ze znacznie wyższym kosztem i długim wyłączeniem pojazdu z eksploatacji.

TuneFORCE - tania i sprawna wymiana rozrządu - Poznań

TuneForce jest zakładem tuningowo-mechanicznym zlokalizowanym w Poznaniu. Dokonujemy sprawnych napraw i wymian rozrządu, a także zajmujemy się chiptunigiemCzas całego procesu wymiany rozrządu jest zależny od zastosowanego w samochodzie rodzaju napędu. Wymiana łańcucha trwa znacznie dłużej, ponieważ często konieczny jest demontaż silnika i jego późniejszy montaż. To znacznie wydłuża czas wymiany rozrządu. Z kolei w przypadkach, w których moc z wału przenoszona jest przy pomocy paska, całość naprawy trwa znacznie krócej. Przy wymianie paska rozrządu należy również założyć nowy osprzęt (rolki prowadzące, napinacz). Warto pamiętać także o dokonaniu naprawy rozrządu po zakupie używanego auta, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie dojdzie do nagłej awarii w trakcie eksploatacji. Zapraszamy mieszkańców Poznania i okolic na wymianę rozrządu w naszym zakładzie!

Wymiana paska i łańcucha rozrządu w Poznaniu

Nasz zakład zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części Poznania, w dzielnicy Grunwald, przy ulicy Krzeszowickiej 25. Dokonujemy tanich i sprawnych wymian rozrządu w samochodach osobowych.

Zapraszamy!