Alarmy i zabezpieczenia

Zabezpieczenia samochodów Poznań

Statystyki są bezlitosne dla właścicieli samochodów, niestety kradzież aut w Polsce jest wciąż na wysokim poziomie.
Złodzieje kradną luksusowe limuzyny, ale główne źródło ich "utrzymania" pochodzi z kradzieży samochodów średniej klasy, które są rozbierane i w ekspresowym tempie sprzedawane jako cześć zamienne na różnego rodzaju giełdach czy serwisach internetowych.

Złodzieje mają proste zasady - znajdują samochód i w odpowiednim dla nich momencie przystępują do kradzieży(gdy np. właściciel wejdzie do marketu). Kradzież ma trwać kilkadziesiąt sekund i jeśli szybko nie uda mu się uruchomić silnika i odjechać to rezygnuje, ponieważ jest to dla niego zbyt niebezpieczne.

Nasza firma montuje gotowe urządzenia alarmowe jak również niestandardowe zabezpieczenia, które maja na celu uniemożliwienie kradzieży lub przynajmniej duże zmniejszenie ryzyka kradzieży.

Bardzo dobrym rozwiązaniem i straszakiem na złodziei jest oznaczenie "DNA". Kilkadziesiąt części samochodu zostaje spryskanych lakierem z mikro-hologramami, na każdym z nich znajduje sie unikalny numer, który zostaje przypisany do jednego samochodu i zamieszczony w europejskiej bazie danych. Usunięcie oznaczeń jest nieopłacalne, ponieważ zajmie zbyt wiele czasu i istnieje możliwość przeoczenia niektórych oznaczonych miejsc, co może w przyszłości doprowadzić policję do złodzieja albo pasera.

Ceny zabezpieczeń zależą od wielu czynników dlatego są ustalane indywidualnie.