Filtr cząstek stałych - usuwanie DPF

Na czym to polega?

Usuwanie DPF to wyłączenie dotrysku dodatkowej dawki paliwa, a dzięki temu zablokowanie regeneracji filtra DPF. W przypadku niesprawnego układu lub niewłaściwie eksploatowanego pojazdu dodatkowy dotrysk paliwa może spowodować rozrzedzenie i wzrost poziomu oleju, a w konsekwencji doprowadzi do uszkodzenia silnika/turbiny. Wyłączenie filtra DPF(dotrysku) robi się, gdy filtr cząstek stałych DPF jest niesprawny(zużyty lub uszkodzony), a właściciel musi do czasu jego jego wymiany użytkować samochód. Należy pamiętać o tym, że po wymontowaniu filtra DPF samochód nie może poruszać się po drogach publicznych.

usuwanie dpf

Usuwanie DPF to najczęściej wybierana przez klientów metoda radzenia sobie z problemem filtra DPF. Właściciele samochodów po usunięciu filtra cząstek stałych wstrzymują się możliwie jak najdłużej przed jego ponownym montażem, ze względu na wizje ponownego powrotu błędów, trybów awaryjnych, w niektórych przypadkach konieczności wymiany oleju co nawet 2-3tyś. km. Metoda rozwiązywania kłopotów DPF poprzez jego wyłączenie uważana jest przez klientów za najskuteczniejszy sposób na pozbycie się problemów związanych z FAP/DPF. Jazda samochodem bez filtra DPF powoduje po prostu jego bezstresowe użytkowanie. Nie ma obawy, że awaria np. układu wtryskowego lub jazda na krótkich odcinkach będzie skutkowała dużymi kosztami ponoszonymi na regenerację czy wymianę filtra lub innych komponentów układu oczyszczania spalin. Po usunięciu DPF nie ma potrzeby dolewania płynu katalitycznego. W wyniku wykonanej usługi znikają wszystkie błędy i skutki w postaci awaryjnego trybu pracy związane z nieprawidłowym działaniem filtra DPF. Usuwanie DPF nie spowoduje zwiększenia mocy, moc wróci jedynie do parametrów seryjny, takich jakie generowało gdy filtr był nowy. Wiele osób wprowadza klientów w błąd obiecując, że po usunięciu filtra DPF nastąpi poprawa osiągów, my radzimy do takich obietnic podchodzić z dużą rezerwą, ponieważ albo są kłamstwem albo jest to teoria osoby, która nie ma pojęcia o czym mówi.

Usuwanie DPF oraz wyłączenie dotrysku ma przede wszystkim dwie zalety:

  • Mniejsze spalanie
  • Brak oleju napędowego w oleju silnikowym

Filtr cząstek stałych możesz usunąć na kilka sposobów:
1. Udać się do jednego z naszych dealerów i wykonać całą usługę od A do Z lub tylko wyłączyć obsługę DPFa po samodzielnym usunięciu filtra.
2. Możemy wyłączyć obsługę DPFa online. Wysyłamy Ci niezbędny sprzęt i nasz inżynier krok po kroku prowadzi Cię przez proces instalacji oprogramowania.