Wyłączanie AdBlue

Wyłączenie/usuwanie AdBlue
Jeśli trafiłeś na tą stronę to znaczy, że doskwiera Ci problem z systemem SCR i układem dozowania AdBlue
Na początku krótkie wyjaśnienie co to jest SCR czy AdBlue...
SCR(selective catalytic reduction) to system oczyszczania spalin poprzez redukcję tlenków azotu. W procesie tym AdBlue odgrywa kluczową rolę. Jest to po prostu wysokiej czystości roztwór mocznika, który jest główną składową wykorzystywaną w reakcji termochemicznej zachodzącej w katalizatorach SCR. Ogrzany roztwór AdBlue w spalinach rozkłada się na amoniak i CO₂. Kiedy NOx ze spalin silnika reaguje wewnątrz katalizatora z amoniakiem, szkodliwe cząsteczki NOx w spalinach konwertują w nieszkodliwy azot i wodę, które są uwalniane z rury wydechowej w postaci pary.

Jakie są sposoby na pozbycie się wyżej wymienionych problemów? Tak naprawdę są tylko dwa wyjścia.
1. Naprawa/wymiana uszkodzonego elementu
Dla producentów komponentów i części najlepszym rozwiązaniem jest opcja numer jeden, czyli naprawa układu. Niestety niemal każdy element systemu SCR/AdBlue jest bardzo drogi i w zasadzie chyba nie ma części której cena jest mniejsza niż 500-1500zł, może poza jakimiś wężami czy opaskami zaciskowymi. Jest drogo i taniej na pewno nie będzie z uwagi na to, że jest bardzo duży popyt na te części więc producenci chcą na tym korzystać i zarabiać jak najwięcej. Niestety my, użytkownicy musimy ponosić koszty tych niedoskonałych układów oczyszczania spalin.
2. Wyłączenie obsługi SCR/AdBlue 
Jest to chyba najszybszy i najskuteczniejszy sposób na pozbycie się problemu. Przeprogramujemy komputer i użytkownik zapomina o problemie raz na zawsze. Opcja ta jest oczywiście odwracalna i w każdej chwili można wgrać oryginalny program, naprawić uszkodzone elementy i cieszyć się sprawnym AdBlue na nowo. Niemniej jednak jest to najtańsza opcja i najczęściej wybierana przez naszych klientów.

W jaki sposób możemy wyłączyć AdBlue w Twoim aucie?
1. Możesz odwiedzić naszego dealera i na miejscu w warsztacie wykonać usługę:


2. Możesz zamówić usługę online, wtedy wyślemy Ci niezbędny sprzęt i sam w garażu będziesz mógł wyłączyć AdBlue w swoim samochodzie. Nasz inżynier poprowadzi Cie krok po kroku przez instalację oprogramowania. Jest to opcja najtańsza i najbardziej wygodna dla klientów.Jeśli chcesz usunąć AdBlue online to skontaktuj się z nami mailowo lub poprzez formularz kontaktowy. Cena usuwania AdBlue oscyluje w okolicy 500-2000zł w zależności od marki i modelu samochodu.